Chata

Posted on by Libor Tomkovič

Každý z nás zažil neopakovateľnú atmosféru akej – takej chaty. Niektorí možno iba na víkend, iní majú možnosť  nejakú chatu vlastniť. Slovko chata v nás evokuje predovšetkým myšlienky na relax, odpočinok, ale aj prírodu, či rôzne športy. Odpočinok na chate vyhľadávajú predovšetkým ľudia z miest, ktorým ich obydlie a aktívne pracovné nasadenie neposkytuje možnosti styku s prírodou, či aktívneho odpočinku v nej. A tak hľadajú prostredníctvom zakúpenia alebo výstavby chaty možnosť opustiť aspoň na víkend alebo počas dovolenky veľkomestský zhon.

software-chatyAk ste jedným z tých, ktorý sa práve po novej chate obzerajú, chcel by som Vám predstaviť aplikáciu, ktorá Vám výber, či výstavbu uľahčí. Po inštalácii aplikácie do osobného počítača, alebo mobilného telefónu ste už urobili prvý krok. Aplikácia sa z dostupných možností snaží zistiť Vašu polohu a zároveň sťahuje z internetových portálov venujúcim sa predaju nehnuteľností , údaje o predaji chát vo Vašej lokalite. Samozrejme, že to nie je všetko. Priamo v aplikácii je dostupný formulár, kde si zadáte vaše požadované parametre. Tie začínajú na zadávaní polohy chaty, kde by sa mala nachádzať. Samozrejmosťou sú položky o veľkosti chaty, veku, priľahlého pozemku aj ceny. Po zadaní Vašich požiadaviek aplikácia bleskovo prehľadá aktuálne ponuky a tieto Vám čoskoro zobrazí v zostupnosti, ktorú si vyberiete. Či už to bude podľa ceny, dátumu ponuky, alebo aj podľa veľkosti chaty. Aplikácia ponúka aj možnosti notifikácií, ktoré Vás upozornia o pridaní novej chaty na predaj, ktorá vyhovuje Vašim požiadavkám.

A to stále nie je ani zďaleka všetko, pretože vývojári aplikácie mysleli aj na tých, ktorí si chcú chatu postaviť sami. Ak si nainštalujete rozšírenie aplikácie, môžete sa hravo pustiť do výstavby chaty aj sami. Tak ako s vyhľadaním chaty na predaj, Vám aplikácia pomôže s vyhľadaním vhodného pozemku. Následne si môžete zvoliť položku projekt a v nej vyhľadať už konkrétny voľne dostupný projekt chaty podľa Vášho gusta. Aplikácia Vám podľa požiadaviek dokáže vyhľadať aj kontakty na projektantov vo Vašom okolí, ak by ste si z ponuky modelov nevedeli vybrať.

Ak už máme pozemok aj projekt, môžeme sa pustiť do stavby našej vysnívanej chaty. Ak ste si vybrali hotový projekt priamo v aplikácii, dostane sa na Váš displej aj odhadovaný rozpočet, druhy a počty potrebných materiálov, ako aj jednoduchý postup od zabezpečenia potrebných dokumentov pre vydanie stavebného povolenia  až po kolaudáciu stavby. Samozrejme, že Vás softvér nenaučí murovať, alebo z Vás nespraví certifikovaného elektrikára, ale v základných krokoch Vás prevedie celou výstavbou chaty. Ponúkne kontakty na majstrov a stavebníkov, na predajne stavebnín vo Vašom okolí.

Či už sa rozhodnete pre kúpu hotovej chaty, alebo jej výstavbu,  s touto aplikáciou to bude jednoduchšie ako si myslíte a čoskoro zažijete atmosféru vidieka, či prírody vo Vašej vlastnej chate.