Ideálne rozmery skrine
Nikto by sa bez poriadnej skrine nezaobišiel. Prakticky všetky veci, či už ide o oblečenie, knihy, topánky alebo iné predmety potrebujeme uložiť do skrine.
Aké by mali byť dostačujúce rozmery skrine?
Pri vyberaní skrine na šaty je potrebné zohľadniť najmä veľkosť danej miestnosti, kde chcete, aby sa skriňa nachádzala. Potom si musíte ujasniť, ako chcete oblečenie a ostatné veci do skrine ukladať . Štandardná hĺbka skrine je väčšinou 60 cm. Ak chcete do skrine vešať šaty na tyč, tak vám táto šírka bude vyhovovať. Pokiaľ však chcete len obyčajnú skriňu s poličkami vystačíte si s hĺbkou 40 cm. Kombinovaná skrine na šaty majú vždy väčšiu hĺbku, pretože sa predpokladá, že do nej budete ukladať všetko svoje oblečenie.
Aký je vhodný materiál pre skriňu na šaty?
V súčasnosti narazíme na skrine, ktorých povrchy sú vyrobené z rôznych materiálov. K najlacnejším materiálom, z ktorých sa vyrábajú patrí laminát a fólie, drahší je masív. Laminát je možné vybrať s rôznym povrchovým prevedením, či už chcete laminát s lesklým, matným, so štruktúrou dreva alebo hladkým povrchom. Výhodou laminátu je veľmi tvrdý povrch a jednoduchá údržba. Pri výrobe skrine na šaty sa často používa fólia, dvere takýchto skríň sú veľmi praktické na údržbu.
Čo by za žiadnych okolností nemalo v skrini chýbať?
Na zavesenie oblečenia je určená závesná tyč, najmä ak ide o oblečenie na ramienkách. V skrini by bezpochyby nemala chýbať. Skriňa by v takomto prípade mala byť dostatočne hlboká. Tyč môže byť sklopná alebo tiež vysúvacia (pevná). Je inštalovaná úplne až k strop skrine, ale jednoducho dostupná. Pre skrine s malou hĺbkou sa vyrábajú krátke tyče montované kolmo na zadnú stranu skrine. Na všelijaké drobné veci určite v skrini oceníte zásuvky, do ktorých môžete ukladať najmä spodné prádlo a ponožky. Ich veľkosť nie je obmedzená. Najbežnejším vybavením každej skrine bývajú práve police. Môžu byť akékoľvek hlboké. Dostačujúca hĺbka je približne 40 cm, zatiaľ čo dĺžka poličiek býva aspoň 90 cm.