Záhradný altánok

Posted on by Libor Tomkovič

Drevené záhradné altánky sa čoraz viac dostávajú do popredia a môžeme vidieť stále viac záhradných altánkov v okolitých záhradách. Záhradný altánok je miesto na posedenie, na strávenie príjemných chvíľ s rodinou, či priateľmi. Je to miesto, ktoré vás dokáže v lete ochrániť nielen pred slnkom, ale aj pred dažďom. Záhradný altánok nie je však miesto len pre relax a má aj inú funkciu. Ide o reprezentatívnu funkciu. Ak sa niekto pozrie na vašu záhradu, tak si buďte istí, že to, čo si všimne ako prvé, určite nebudú nádherné červené ruže, ale práve záhradný altánok. Ten je pýchou každej záhrady a snom každého záhradkára.

Mnoho ľudí si však láme hlavu nad tým, aký altánok do svojej záhrady zvoliť, a ešte väčšie starosti im robí problém, do ktorej časti záhrady altánok postaviť. Ak ste sa aj vy trápili nad týmto problémom, tak všetkým starostiam ohľadom altánku je práve koniec. Vývojári prichádzajú na trh s novou aplikáciou, ktorá poteší každého záhradkára a špeciálne tých, ktorí si chcú svoju záhradu skrášliť práve záhradným altánkom.

Ide o veľmi jednoduchú aplikáciu, ktorú si okamžite zamilujete. Neviete sa rozhodnúť, aký veľký by mal záhradný altánok byť? Alebo sa neviete rozhodnúť, kde ho umiestniť? Obavy môžu ísť bokom, pretože táto aplikácia vyrieši vaše problémy za vás.

Funguje na veľmi jednoduchom princípe a jediné, čo k tomu potrebujete je smartphone s fotoaparátom. Pomocou aplikácie svoju záhradu nafotíte z niekoľkých strán. Aplikácia si fotky uloží a spracuje. Ďalej zadáte do aplikácie približné rozmery vašej záhrady a prípadné prevýšenie, ak nejaké v záhrade je. Aplikácia sama vyhotoví najvhodnejšiu veľkosť a postavenie záhradného altánku v záhrade v pomere s veľkosťou záhrady.

Ak do aplikácie zadáte aj svetové strany, na ktoré je vaša záhrada orientovaná, tak aplikácia umiestni záhradný altánok do tej časti záhrady, ktorá je najideálnejšia. Aplikácia dáva pozor na to, aby v záhradnom altánku nebolo ani chladno, ale aby do altánku taktiež celý deň nesvietilo slnko.

Simuláciu postavenia altánku môžete samozrejme meniť podľa svojich predstáv, ale aplikácia sa vám bude snažiť vždy ponúknuť do najvhodnejšie riešenie podľa zadaných informácií.

Táto aplikácia je už niekoľko týždňov v skúšobnej verzii a tí, čo si ju už mali možnosť vyskúšať, sú z nej nadšení a odporúčajú ju ďalším. Ak chystáte svoju záhradu obohatiť o záhradný altánok, tak neváhajte a siahnite po tejto aplikácii aj vy. Určite vás nesklame.