Obývačka v 3D cez applikáciu

Posted on by Daniel Halenda

Pokiaľ vás baví navrhovanie interiérov, či ste softvérový fanatik, mám pre vás novinku. Na trhu sa objavila nová aplikácia ako stvorená pre vás. Umožňuje vytvárať návrhy v 3D programe. Môžete si v nej zariadiť rôzne miestnosti – ako spálňa, detská izba, či pracovňa a úžasne v nej vynikne najmä obývačka.

Nová appka je na profesionálnej úrovni a zároveň jej použitie nie je veľmi náročné. Môžu s ňou pracovať tak architekti, ako aj amatérski užívatelia. K základnej verzii sa dá stiahnuť množstvo knižníc, ktoré obsahujú rôzne druhy nábytku, tapiet, podlahových plôch, kobercov, či iných komponentov. Program má zároveň zabudovaný toolMorph, s ktorým sa dajú vymodelovať aj rôzne špeciálne interiérové prvky s naozaj zložitými a nepravidelnými špecifickými tvarmi.

appka-navrh-obyvackyVýhodou tejto aplikácie je však hlavne možnosť importovať sem obrázky, či vlastné fotografie, čo umožní naozaj realistickú vizualizáciu a pomôže vám v rozhodovaní o kúpe jednotlivých kusov nábytku a celkovom doladení interiéru. Ak sa napríklad neviete rozhodnúť pre sedaciu súpravu a páči sa vám viacero druhov od rôznych výrobcov, či predajcov, stačí si posťahovať konkrétne obrázky z internetu, či nafotiť jednotlivé kusy pohoviek. Ak je to potrebné, môžete ich upraviť vo Photoshope a pomocou pluginu ich naimportovať do nového programu, do ktorého zároveň zadáte rozmery jednotlivých pohoviek. Nesmiete samozrejme zabudnúť najskôr vymodelovať konkrétny priestor s presnými rozmermi a tvarmi miestnosti. S pomocou modernej technológie teraz môžete vo vašej obývačke vyskúšať rôzne verzie sedačiek, či iných kusov nábytku a získate možnosť urobiť si jasnú predstavu o vzhľade vašej obývačky. Takýto postup sa dá opakovať aj pri ostatných kusoch nábytku, ako napríklad obývacia stena, jedálenský stôl, rôzne stolíky, či komody.

Aplikáciu iste oceníte zároveň pri dolaďovaní miestnosti a dotváraní jej charakteru pomocou rôznych doplnkov. V každej obývačke má nezastupiteľné miesto umenie v rôznych podobách. Taký štýlový luster, výrazný obraz, socha či amfora v návšteve iste zanechajú nezabudnuteľný dojem. Preto je potrebné vyberať ich s citom a najmä s vkusom. Určite je lepšie raz vidieť, ako tisíckrát si predstavovať. Takže pokiaľ nie ste profesionálny dizajnér s rozsiahlymi skúsenosťami, stačí si všetky doplnky nafotiť a po importovaní do programu a následnej vizualizácii nastane okamih pravdy, ktorý odhalí aj detaily, ktoré vás predtým nemuseli napadnúť. Aplikácia má zabudovaný profesionálny render, s ktorým vaša vizualizácia bude na profesionálnej úrovni s možnosťou natočiť si ju zo všetkých uhlov pohľadu. Uvidíte tak výsledný dojem so všetkými plusmi aj nedostatkami a vyhnete sa následnému lamentovaniu a problémom s výmenou, či vrátením niektorých doplnkov.

Tak ako je to s vami? Potlačíte pri zariaďovaní vášho bytu nutkanie improvizovať a vyhotovíte si najskôr vizualizáciu vašej vysnenej obývačky? Nie je to tak časovo ani finančne náročné, ako neskoršie odstraňovanie následkov nepremyslených  rozhodnutí.