Kvalitné šampanské

Posted on by Marek Michalic

Svetlo sveta uzrela aplikácia, ktorú dlho očakávali milovníci vína. Určite si aj vy zažili, že ste si objednali, alebo kúpili šampanské a vedeli ste o danom víne takmer nič viac. Nemali ste tušenie odkiaľ pochádza, aký je to ročník, akým spôsobom sa vyrába a z ktorých odrôd pochádza.  Odborníkom z oblasti IT táto skutočnosť už zrejme dlho ležala v žalúdku a preto sa ju rozhodli zmeniť. Vymysleli niečo, čo si naozaj zaslúži obdiv a uznanie. Aplikácia, ktorá uľahčí život mnohým ľudom už má za sebou skúšobnú verziu a prichádza medzi nás.

Priamo do vášho smartfónu si budete môcť kúpiť aplikáciu, ktorá vám napovie všetko o Šampanskom, ktoré pijete. Dozviete sa takmer úplne všetko. Aplikácia prezradí výrobcu vína, odrody z ktorých sa víno vyrába. Ďalej tiež oblasť, v ktorej sa víno vyrába, ale tiež ročník výroby, obsah alkoholu vo víne a mnoho ďalších detailov, ktoré vám obsluhujúci čašník určite neposkytne.

A ako aplikácia funguje ? Je to veľmi jednoduché. Aplikácia spolupracuje s fotoaparátom vo smartfóne. Stačí jednoducho odfotiť etiketu šampanského, ktoré pijete a aplikácia vypíše všetky informácie, ktoré má o danom víne k dispozícii.

Ak sa pýtate, či dokáže aplikácia rozpoznať každé Šampanské, tak určite áno. Má zatiaľ veľmi pozitívne ohlasy a obľúbilo si ju už mnoho ľudí. Sú radi, že sa objavilo niečo takéto. Môžu sa o víne dozvedieť veľa zaujímavých vecí, ktoré bežne ani neregistrujeme a sú pritom dosť podstatné.

Táto aplikácia funguje zatiaľ len na Šampanské, ale odborníci sa vyjadrili, že pracujú už aj na ďalšej verzii, kde budú aj ostatné vína. Tých je však na celom svete mnoho a tak nie je jednoduché to urobiť v krátkom čase a bude to istú dobu trvať.

Každopádne sme radi, z toho čo prišlo teraz a aplikáciu na určenie Šampanského odporúčam každému, či už ste milovníkom šumivých vín, alebo nie.