Firmy na predaj

Posted on by Libor Tomkovič

V dnešnej dobe sa predáva takmer úplne všetko. Možno ste o tom nevedeli, no výnimkou nie sú ani firmy na predaj. Niektorí z vás tomu možno nechápu ale skutočne sa dajú predávať aj firmy a dokonca je to výhodnejšie ako zakladať vlastnú firmu hneď z niekoľkých dôvodov.

Najväčšou výhodou hlavne po psychickej stránke je to, že sa nemusíte o nič strachovať a nikto vás pritom nemôže oklamať, pokiaľ si dáte pozor. Všetky predávajúce firmy musia byť právne i účtovne v poriadku. Ďalšou nemenej dôležitou výhodou je úspora času. Založenie firmy od základov by sa mohlo natiahnuť aj na niekoľko mesiacov, pričom pri kúpe firmy ju vlastníte v priebehu pár dní.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt firmy na predaj

Existuje však mnoho typov firiem, ktoré sa predávajú a aby sa uľahčilo hľadanie tej správnej firmy pre vás, tak programátori prišli s aplikáciou, ktorá slúži veľmi podobne ako vyhľadávač alebo určitý filter.

 

Princíp aplikácie je veľmi jednoduchý. Zadáte jednotlivé parametre, ktoré chcete aby firma mala a systém vám z databázy aplikácie vyhodí množstvo nájdených firiem na predaj, ktoré vyhovujú vašim požiadavkám. Vy si už následne môžete len vybrať tú, ktorá sa vám hodí najviac a ktorá je pre vás tá  najlepšia.

Určite vás však zaujíma, podľa akých parametrov môžete firmu vyhľadávať. Môžete si vybrať spoločnosť s ručením obmedzením ako aj akciovú spoločnosť. Ďalej si môžete zvoliť firmu s históriou alebo tzv. ready-made spoločnosť. Firma s históriou už má niečo za sebou ale v čase kúpy má vyrovnané všetky podlžnosti. Vy tak môžete následne zmeniť názov, sídlo, predmet podnikania, spoločníkov firmy a ďalšie rôzne zmeny. Na druhej strane ready-made spoločnosť je firma založená s cieľom odpredaja klientom. To znamená, že nikdy predtým nevykonávala žiadnu obchodnú činnosť.

Môžete si nechať vyhľadávať firmy aj podľa toho, či sú platcami DPH. Väčšina firiem je platcom DPH a najvhodnejšie je kúpiť už takúto firmu. Pokiaľ je firma platcom DPH, tak je zároveň aj zaregistrovaná v obchodnom registri.

No a samozrejme si môžete nechať vyhľadať firmy podľa ceny. Pre väčšinu ľudí je cena hlavný faktor, podľa ktorého sa rozhodujú.

Táto aplikácia sa bude dať stiahnuť zadarmo a očakáva sa, že bude mať úspech. Má tak pomôcť podnikateľom vybrať si to najlepšie a neurobiť nejakú zbytočnú chybu.